Roshen шоколад – солодка частина кожного дня
Моурінью має намір купити Гюндогана у «Фенербахчі»
Почалися теплі дні, і ті, хто сумував за активними видами спорту, можуть повернутися до улюбленого формату проведення часу. Бажаєте відпочивати весело, не нудно і без зайвих ризиків? Розберемо найнебезпечніші види спорту для дітей та дорослих, підкажемо, як зберегти здоров’я.
Основні напрямки літнього відпочинку
«Ікс-Парк» у Києві відкрив новий сезон та радий запропонувати гостям різні можливості для активного відпочинку, занять спортом. Доступні майданчики для футболу та волейболу, обладнані пляжі із зонами для плавання. Можна брати на прокат велосипед, займатися вейксерфінгом і не лише. Головне підходити до справи з розумом – мінімізує ризики травм.
У зоні ризику всі активні діти, оскільки будь-які рухи, вправи, особливо при неакуратному виконанні можуть призводити до розтягувань, ударів, переломів.
Особливо небезпечні щодо цього:
- Художня та спортивна гімнастика. Під удар потрапляють руки, спина, ноги;
- Футбол. Контактна досить жорстка гра, під час якої легко отримати травму. У футболістів страждають куприк, суглоби гомілкостопа, коліна, ноги;
- Єдиноборства. Найбезпечнішими вважаються східні, але у будь-якому разі ризики є;
- Велосипедна їзда Один неакуратний рух – і можна заробити серйозні синці або гірше.
Обережність слід дотримуватись на воді. Уникайте плавання в місцях із сильними течіями, невивченим підводним ґрунтом – в «Ікс-Парку» таких проблем не буде. Стрибки у воду подобаються багатьом дітям, та їх наслідки нерідко стають фатальними при травмах спинного мозку чи голови. Не можна залишати дітей на воді без нагляду. Також у літні місяці зростають ризики отримання опіків – від шашликів, феєрверків та інших джерел вогню. Тому відпочивати можна і потрібно, але робити це важливо з розумом.
У спеку високі ризики отримати сонячний удар – він провокується тривалим перебуванням у розігрітому приміщенні або на сонці. Багато залежить від питного режиму, одягу, рівня фізичних навантажень. До симптомів перегріву відносять підвищення температури тіла, головний біль, судоми, запаморочення, блювання і нудоту, плутане дихання, загальну сильну слабкість, часте серцебиття. У спекотні дні на відкритому сонці в цьому плані може бути небезпечним будь-який вид спорту.
Що робити?
При перших ознаках сонячного удару дитину потрібно розмістити у зручному прохолодному місці, одяг, який здавлює, розстебнути та зняти, забезпечити умови для відпочинку, напоїти водою. Різкі охолодження на кшталт занурень у холодну воду неприпустимі.
Кількість забитих місць, струсів, побутових травм влітку незмінно зростає. Це з зростанням активності у принципі, відсутністю контролю з боку дорослих, використання ігор не призначених при цьому майданчиків. Більшість літніх травм виникають при ударах, забитих місцях. Останні супроводжуються синцями, щоб зменшити болючість, прикладіть холод. Якщо з’явився сильний набряк, покажіть дитину лікареві – тріщини та усунення без перелому можуть виявлятися саме так, без сильного болю.
При підозрі на вивих чи перелом необхідно знерухомити кінцівку і зафіксувати її. На роль шини підійде палиця, дошка або спеціальний пристрій. Поверхневі порізи, подряпини ретельно знезаражують – використовуйте перекис водню чи хлоргексидин. Для глибоких ран потрібна якісна обробка з наступним накладенням пов’язки, що давить.
А щоб зміцнити кістки та мінімізувати ймовірність їх перелому, слідкуйте за раціоном харчування, рівнем кальцію та вітаміну Д у крові. Д3 відповідає за формування міцної кісткової системи, нормальне засвоєння кальцію. Препарат «Олідетрим» виготовляється із застосуванням сафлорової олії, що забезпечує високу засвоюваність активної речовини. Доступні дозування – 600, 1000, 2000 та 4000 МО.