Таурус – автошкола на Троєщині
Страхування спортсменів – це страхування від нещасного випадку при тренувальному процесі або під час участі у змаганннях. Даний вид страхування призначений для убезпечення спортсмена і отримання грошової компенсації в разі настання травми чи інвалідності. Страховий поліс призначений як для спортсменів аматорів, так і професіоналів. Правильний вибір страхового покриття забезпечить необхідний захист і додасть впевненості в будь-якій ситуації. Нижче наведена покрокова інструкція як правильно застрахуватись спортсмену.
1. Оцініть свій рівень підготовки та потребу у страхуванні.
Для початку слід зрозуміти, які саме ризики пов’язані із вашим видом спорту та Ваш рівень підготовки.
Під час заняття екстремальним спортом (сноубординг, гірськи лижі, стрибки з парашута) вірогідність отримати травму набагато вища, в порівнянні з традициійними видами спорту такими як бокс, плавання, атлетика. Тому екстремалам краще обирати більш високу страхову суму але менший термін дії полісу, наприклад 3 дні чи 1 місяць. Враховуючи сезонність та погодні умови.
Частота занять – якщо ви тренуєтесь на постійній основі, то вам знадобиться поліс на більший строк (від півроку до року). Але страхова сума може бути меншою з метою економії коштів. Якщо страховка потрібна лише для змагань, які відбуваються нерегулярно, то краще страхуватись на 3 дні під цю подію.
Ваш рівень підготовки – зачасту новачки є більше схильні до травм порівняно з досвідченими спортсменами. Враховуйте цей фактор при виборі страхового покриття.
2. Що впливає на вартість страхування.
Перше – це страхова сумма. Тобто, на яку сумму грошей буде застрахований спортсмен. Бо в разі настання страхового випадку, виплата проводиться відштовхуючись саме від страхової суми. Тут логіка досить проста, чим вища СС – тим більше грошей отримає застрахована особа в разі чого.
Страхування спортсменів в Україні відбувається за програмою страхування від нещасного випадку. Це означає, що страхова компанія виплачує відшкодування у разі травми, інвалідності або смерті людини. При отриманні травми виплачується фіксована сума грошей, залежно від тяжкості цієї травми. Для визначення конкретної суми грошової компенсації використовується “таблиця страхових виплат”, де вказано % від страхової суми по кожному виду травми. За першу групу інвалідності виплачується 90% від СС, за другу – 75% від СС, та за третю – 50%. Страхову суму можна обрати від 20 до 100 тис. грн.
Друге – термін діїї страхового полісу. Бувають такі варіанти по строках страхування:
– 3 дні, під спортивні змагання (найбільш популярний серед спортсменів)
– 1 місяць, для тренувальних таборів, сборів та довготривалих змагань
– 6 місяців, для відвідування спортивних секцій на сезонній основі
– 1 рік, для спортсменів що регулярно тренуються та змагаються
Третє – вік спортсмена. Зазвичай страхування дітей спортсменів більш дороге, а ніж страхування дорослих. Тому, що діти більше схильні до травматизму, це повязано з природніми властивостями дитячого організму, а також в підході до тренувального процесу. Загалом приймаються на страхування люди у віці від 1 до 60 років.
Четверте – вид спорту. Деяки види спорту, які набрали популярніть в останні роки, такі як: бої на голих кулаках, ММА, тріатлон та ін. Потребують додаткового дозволу на страхування та узгодження тарифу. Тому, що є дуже травматичними і тягнуть за собою велику кількість страхових виплат. Не всі страхові компанії готові приймати на страхування такі ризики.
3. Візьміть до уваги обмеження та винятки зі страхування.
Перед тим як оформити страховку для занять спортом, уважно вивчіть усі обмеження та винятки зі страхового покриття. Деякі поліси можуть не покривати певні види травм, отримані внаслідок недотримання правил безпеки. Також потрібно звернути увагу на винятки з хронічними захворюваннями або обмеження фізичних навантажень по стану здоровя. Зверніть увагу на терміни та умови подання заяви на відшкодування: переконайтеся, що ви знаєте, як і коли потрібно повідомляти ассистанс про страховий випадок.
4. Перевірте репутацію страховика.
Обирайте страхову компанію з хорошою репутацією та високим рейтингом платоспроможності. Ознайомтеся з відгуками клієнтів, щоб зрозуміти, як швидко компанія обробляє страхові випадки та наскільки швидко виплачую страхове відшкодування.
5. Висновок.
Вибір страхового полісу вимагає ретельного підходу та врахування багатьох факторів. Підібрати необхідний варіант страхового захисту вам допоможе сервіс з онлайн страхування спортсменів: safesport.com.ua. Тут ви зможете застрахуватися від 3-х днів до 1 року та обрати 3 види спорту. Завдяки зручному інтерфейсу можна дізнатись вартість страхування буквально в три кліки. Далі вам необхідно заповнити форму з персональними даними та оплатити замовлення банківською карткою і готовий страховий поліс вже у вас на e-mail. Далі ви можете його роздрукувати чи зберегти у смартфоні.