Задачі та особливості роботи кисневого генератора
Особливості хірургічних стельових світильників
Згідно з офіційною статистикою ВООЗ, щороку у світі від травм помирає 5 мільйонів людей, і літній сезон не є винятком. Ми розповімо, де криються основні ризики і чи можна їх мінімізувати.
Основні моменти
Специфіка травм, які люди зазвичай отримують влітку, залежить від віку, поведінки та сезонних факторів. У спекотні місяці температура повітря підвищується, а значить, збільшуються ризики спалахів. Багато людей відкривають купальний сезон і можуть ігнорувати заходи безпеки при пірнанні, стрибках з моста і т.п.
У міру того, як у школярів настають канікули, збільшується час для відпочинку, часто спонтанного і неорганізованого. Багато дітей люблять активні види спорту, такі як роликові ковзани, велосипеди, скейтборди, самокати, а це ще більше підвищує ризик отримання травм. Невже все так страшно? Звичайно, ні, ризики в зимову пору року є, і ризик отримання травми теж високий. Влітку немає льоду, покриття стійке, але важливо дотримуватися заходів безпеки в рамках активних тренувань.
X-Park у Києві пропонує всі можливості для відпочинку дітей та дорослих. До них відносяться активні види спорту, водні розваги, каякінг, велопрогулянки та інше. Якщо ви все-таки отримали травму – наприклад, при виконанні активних рухів, в результаті падіння, зверніться за допомогою до лікаря.
Якщо вам потрібне обстеження, рекомендуємо контакти діагностичного центру «Лайфскан», розташованого у Києві, представлені за посиланням https://lifescan.ua/kontakti, компанія має філії в Солом’янському та Шевченківському районах. В Lifescan можна зробити УЗД, МРТ або КТ (з контрастом або без). Оптимальний метод обстеження у вашому випадку визначить фахівець. Головне, не витрачати час на прохання про допомогу.
Категорії травм і перша допомога
У літню пору люди найчастіше стикаються з вивихами, переломами, опіками, саднами, ударами і різними ранами. На думку фахівців, підвищеному ризику піддаються руки – вони страждають в результаті падінь з літніх видів транспорту і під час активних занять спортом. На шашликах велика ймовірність отримати опік або глибокий поріз.
Найчастіше молоді активні люди звертаються за медичною допомогою в результаті травми. Перше, що потрібно зробити, це прикласти сухий холод, дати знеболюючі препарати, постаратися забезпечити відпочинок.
Особливості надання першої допомоги при різних видах травм:
- Забій – це досить проста і нешкідлива травма. Шкіра зберігає свою цілісність, як і кістки. Перше, що потрібно зробити, це прикласти холод і забезпечити достатній відпочинок. При сильному больовому синдромі призначаються відповідні препарати. Якщо біль тільки посилюється, а набряк збільшується, зверніться в травмпункт.
- Рани і садна супроводжуються ураженнями шкіри. Перша допомога зводиться до антисептичної обробці ран спеціальними розчинами – наприклад, мірамістином або перекисом. Після цього на проблемну ділянку накладається стерильна пов’язка. Якщо є необхідність зробити щеплення від правця, зверніться до лікарів з відповідним проханням.
- Опіки – це травми даного виду тканин, викликані хімічним або термічним агентом. Для лікування рекомендується використовувати спеціальні засоби, якщо ви не впевнені у виборі, проконсультуйтеся з фахівцем.
- Переломи – це порушення цілісністі кісток. Вони можуть бути закритими і відкритими, в останньому випадку пошкоджується епідерміс. Локалізація може бути різною, як і тяжкість травми. У разі перелому людині дають знеболюючі препарати, забезпечують повний спокій і знерухоміють. Для іммобілізації можна використовувати підручні засоби. Після цього хворого доставляють до медичного закладу.
- Вивихи – це травми, що супроводжуються порушенням конгруентності суглобових поверхонь. Розрив структурної капсули зустрічається часто. Загальні рекомендації такі ж, як і у випадку з переломами.
Щоб поставити діагноз і правильно призначити терапію, потрібно провести комплексне обстеження. КТ, МРТ, УЗД або рентген покажуть точний характер і локалізацію травми. Неправильні дії після травми провокують м’язові спазми і можуть привести до неправильного загоєння.
Профілактика
Заходи профілактики травматизму в літній період ідентичні заходам профілактики травматизму в іншу пору року. Будьте обережні і серйозно ставтеся до активних видів спорту, не намагайтеся виконувати нові трюки і не беріть надмірних навантажень. Купатися в непідготовленому водоймищі, їздити на велосипеді або іншому виді транспорту в непризначеному для цього місці може бути небезпечно.
Діти повинні перебувати під постійним наглядом дорослих – це також виключає багато проблем. Для ігор вибирайте обладнані дитячі майданчики без гострих кутів та інших травмонебезпечних елементів. Перед його використанням переконайтеся, що обладнання для дитини або дорослого справне, не ігноруйте спеціальні засоби захисту.