Екстрім-парк X-PARK – спортивно-розважальний комплекс, який знаходиться в екологічно чистій зоні Києва на острові Муромець(Всеукраїнський парк памяті борців за свободу і незалежність України) між двома річками – Дніпром і Десенкою. На території екстрим-парку площею 150 га зібрано 60 різних локацій з усіма традиційними і новими видами спорту та більш ніж 200 видів спорту на одній локації. Однак основою парку залишається “Екстремальна тяга” – найбільша база для занять вейкбордингом і серфінгом в Україні. Щодня X-PARK відвідує близько 8000 чоловік.

Історія створення

Засновником та ідеологом X-PARK є Юрій Зозуля. У 2000-х роках, познайомившись з кайтсерфінгом і вейкбордингом, а також побачивши у Франції лінійні і кільцеві канатні дороги, він надихнувся на створення подібного місця в Україні.

Вейкбординг – це той вид спорту, який здатний змінити життя.

Таким чином, вейкбординг в Україні почав свою історію з Екстрім-парку. Пізніше творець парку зареєстрував вейкбординг, як спорт з національним статусом і заснував Українську федерацію вейкбордингу і водних лиж. Саме місце на березі Десенки завжди було привабливим для киян. Пізніше виникла ідея і, як виявилося пізніше, необхідність підтримати інші види спорту, дати їм можливість розвиватися поруч. Зараз метою Екстрим-парку є популяризація спорту в місті і активного відпочинку для людей будь-яких переваг і вікових груп. І вже в 2007 році в парку Муромець була реалізована перша кільцева канатна дорога в Україні X-traction та заснований клуб “Екстремальна тяга “. Роком пізніше була встановлена ​​і лінійна дорога. Однак варто зауважити, що на момент створення вейкпарка, акваторія острова і сам острів були повністю не освоєні. Головним критерієм вибору місця розташування екстрим-парку послужив висновок німецьких експертів з якості та хімічного складу води (ними були проінспектовані близько 60 водойм, і з них тільки 2 відповідали санітарним нормам).

Внесок X-PARK в розвиток спорту в Україні

X-PARK є готовою до будь-якої інтеграції майданчиком, таким чином йому вдається приймати у себе на території міжнародні та всеукраїнські змагання. Серед них можна виділити:

змагання з вейкбордингу в рамках глобального рейтингу Всесвітньої Асоціації вейкбордингу (WWA). До речі, Україна була першою серед країн СНД, яка організувала змагання з вейкбордингу;

– щорічні чемпіонати України зі стронгмену;

– кубки України та Києва з пляжного волейболу;

кубок України з автомодельного спорту;

– міжнародні змагання з серфінгу;

– фестиваль Zumba і Kangoo Jumps;

– турніри зі спортивного пейнтболу.

-міжнародні турніри з тенісу.

Екстрім-парк дає можливість повністю розміщувати спортивні федерації на території парку і проводити свої тренування спортсменам. На даний момент такими федераціями є Федерація стронгменів України, Федерація України з веслування на човнах “Дракон”, Федерація України з вейкбордингу і воднолижного спорту.

Основні локації

– 8 лінійних канатних доріг;
– 2 кільцеві канатні дороги;
– Поля для пляжного волейболу і тенісу;
– 3 відкритих і 2 критих поля для футболу;
– Бокс-майданчик;
– SUP, каяк клуб;
–  памп-трек;
– Слеклайн-зона;
– Пейнтбольне поле;
– Баскетбольний майданчик;
– Акваторія для катерного вейкбордингу;
– Сіґвей-парк;
– Велотреки;
 
– Бампербол;
– Акваторія для серфінгу;
– Мотузковий парк;
– Зона для скелелазіння;
– Страйкбол;
– Тир;
– Лазертаг;
– Траса для пітбайків і квадроциклів;
– Мотоплощадка;
– Батутний комплекс;
– Скімборд-зона;
– Бейсбольне поле;
– Бокс-клуб із першим в Україні рингом на відкритому повітрі;

 Факти

– Починав свою історію київський Екстрім-парк X-PARK з одного понтона і катера;

– Освоєними є лише 25% території парку, хоча з кожним роком цей показник зростає;

– Незважачи на те, що багато хто асоціює X-PARK з літніми видами спорту, тут також зібрана база зимових видів спорту, серед яких: тюбинг, кейблбордінг (катання на сноубордера канатною дорогою), клуб моржування та загартовування, зимовий вейкбординг у гідрокостюмах, бігові лижі, каток. Надалі планується реалізація проекту з будівництва стадіону для тренувань хокеїстів;

– Вік райдерів Екстрім-парку від 2-х до 80 років. Серед самих дорослих райдерів, варто виділити Валентина Щербачова;

– Концепція парку полягає в ідеї про те, що спорт і спортивний відпочинок повинен бути різноманітним і приносити задоволення;

– Крім акценту на спорті, в екстрім-парку також розвинена зона для релаксу, зона фудкорту і готельного розміщення спортсменів;

– У листопаді 2018 X-PARK став першим партнером Всеукраїнського спортивного порталу MixSport.pro. В рамках роботи над проектом парк був повністю оцифрований і створений єдиний 3-D тур парку.

– У 2018 році парк Дружби Народів, в якому розміщений X-PARK, був перейменований на парк Муромець. Також в цьому році тут був відкритий пам’ятник Іллі Муромця. Адже століттями саме земля цього острова вбирала бойовий дух і богатирську силу Київської Русі. Назва острова Муромець, на якому знаходиться X-PARK пов’язують з легендою про те, що саме тут розбивали свої намети тренувальних таборів билинні богатирі – Добриня Микитич, Альоша Попович та Ілля Муромець, – перш ніж постати перед очі князя Володимира. За іншою версією острів цей назвали ім’ям прославленого богатиря Іллі Муромця, щоб той звільнив від всякої нечисті знаходиться на ньому урочищі Чорторий.

– У 2019 відкрито нові локації – 12 тенісних кортів спільно з Київською дитячою академією тенісу, а також нову лінійну канатну дорогу на унікальному штучному водоймищі

– У 2020 році X-PARK потрапив в пошукових запитах GOOGLE ТОП 5 в Україні.

-У 2020 відкрито нові локації – 4 волейбольних кортів з пляжного волейболу де тренується збірні команди України.

– У 2020 році відкрита нова громадська лазня, яка значно популяризує і покращує банну культуру та загартовування в Києві.

Про парк

The 3rd Open Ukrainian Wakesurf Championship

О парке

Kangoo Jumps Ukraine Festival

35819520_1000284956787503_4465859565056950272_n

Зимові екстримальні розваги в X-PARK

О парке

Клуб моржування "Penguin Ice Party"

О парке

78-літній райдер на стартовій площадці

800px-Андрей_Зозуля

Схема спортивно-разважального комплекса

О парке

Наші ресурси

Друзі, підписуйтесь на наші сторінки і канали!
Instagram
Facebook
YouTube
Telegram
MixSport
KyivMaps

NEW! Telegram-bot спілкуємося про парк

Квесты для детей и подростков