Вуличний воркаут: специфіка, обладнання та користь тренувань

X-Park – ідеальне місце для спорту та воркауту в Києві

Граппа
Особенности и история граппы
Починаємо Новий сезон Sup Kayak 2024
Починаємо Новий сезон Sup Kayak 2024
Граппа
Особенности и история граппы
Починаємо Новий сезон Sup Kayak 2024
Починаємо Новий сезон Sup Kayak 2024

Здоровий спосіб життя, який наразі в тренді, передбачає підтримання фізичної форми шляхом спортивних занять та вправ. Деякі прибічники рухової активності вирушають для цього в спортзали, хоч і визнають, що відповідний вибір не є дешевим.

Проте для отримання підтягнутої та пружної фігури атлета купувати дорогий абонент до тренажерного залу не обов’язково. Пропонована стаття розповість про альтернативне рішення: вуличний воркаут – тренування, які доступні всім. І проводити їх можна прямо в парку на спортивних майданчиках!

X-Park - ідеальне місце для спорту та воркауту в Києві

Залюбки ділимось інформацією про особливості відповідного спорту, гімнастичні снаряди, види найпопулярніших вправ та їх ефективність.

Поняття та сутність вуличного воркауту

Воркаутом прийнято називати комплекс вправ, для виконання яких застосовуються класичні, стандартні, найпростіші спортивні конструкції, від брусів до коліс.

Цікаво, що workout у жодній країні не визнаний як офіційний вид спорту, тим не менше, відповідне хобі набуло значного поширення на всіх континентах. Особливо воно користується популярністю у молоді.

З часом кількість прихильників такого вуличного спорту лише збільшується. Відомо, що датою його визнання в якості окремого напрямку вважається 2008 рік. Тепер з воркауту вже напівофіційно проводяться міжнародні чемпіонати.

X-Park - ідеальне місце для спорту та воркауту в Києві

Відповідні заняття не вимагають використання складної тренажерної апаратури – умови для них здатен забезпечити спортивний майданчик з простим та доступним інвентарем. Таке обладнання мінімізує вірогідність травм, перевантажень для серцевого м’яза та ушкоджень хребта.

Багато киян вважають ідеальним місцем для відповідного «вуличного» спорту саме X-Park – столичний заклад, що розташовується в зеленій зоні Києва на острові, вважається найбільшим актив-парком Європи.

Переваги заняття воркаутом

Street Workout, як часто називають ці тренування в Сполучених Штатах, відрізняється рядом пріоритетних особливостей, завдяки яким він набирає обертів популярності:

  • такого роду вправи дозволяють долучитися до нині модного, здорового, фізично активного способу життя;
  • даний любительський спорт відкриває можливість для отримання красивої, атлетичної статури з рельєфними м’язами та міцним пресом;
  • заняття воркаутом є безкоштовними – вони не потребують витрачання грошей на покупку абонента;
  • тренуваннями можна займатися самостійно, без допомоги професійного інструктора та в будь-який зручний час – головне, щоб спортмайданчик знаходився поруч, наприклад, у дворі;
  • workout не лише позитивно впливає на фігуру, але й тренує, удосконалює вестибулярний апарат.

Комплекси вправ у тренажерних залах, на відміну від вуличного спорту, є надто інтенсивними, тому вони нерідко спричиняють перевантаження для серця.

А заняття воркаутом безпечно та дієво сприяють комплексному розвитку тіла – формують м’язи, роблять спортсмена-любителя фізично сильнішим, витривалішим, покращують рухову координацію та рівновагу.

Особливості обладнання майданчика

Спортмайданчик для workout-тренувань зазвичай включає декілька видів інвентарю, який являє собою прості, надійні та зручні для виконання вправ тренувальних гімнастичні снаряди:

X-Park - ідеальне місце для спорту та воркауту в Києві

  • турнік – поперечину, що конструктивно являє собою металевий стрижень, зафіксований горизонтально на двох опорах (турніки можуть бути одинарними, подвійними й потрійними та мати різні габарити);
  • бруси – розташовані паралельно та прикріплені до підставок круглі спортивні жердини, що забезпечують тренування різних груп м’язів тулуба й кінцівок;
  • спеціальну координаційну драбину – приладдя з перекладинами-сходинками, яке ще іноді називають «шведською стінкою»;
  • лави для качання преса й інших гімнастичних вправ;
  • тренажери типу «рукохід» для пересування вперед у висячому положенні за допомогою рук – вони відрізняються прямою конструкцією або звивистою, зигзагоподібною.

Додатковими елементами для воркаут-занять можуть бути стійки, куточки, високі стовпи, канатні дороги тощо. Саме такі локації з легкістю можна знайти в столичному парку X-Park.

Умови занять вуличною атлетикою

Такий вуличний спорт передбачає навантаження для рук, ніг, спини, грудей, черевного преса, плечей та шиї.

Рекомендована періодичність занять для новачків – через день, а для спортсменів із досвідом не меншим ніж півроку – щоденно.

Оптимальною вважається тривалість тренування від 1 до 2 годин. Комплекси добираються індивідуально, проте фахівці радять починати заняття з пробіжки, а продовжувати його вправами на розтяжку. Традиційними подальшими вправами є підтягування із використанням різних хватів, віджимання, у тому числі на брусах тощо.

Навантаження слід збільшувати поступово. Чим багатший досвід у спортсмена, тим більшою має бути кількість повторів.

Ключові правила занять workout – систематичність, відпрацювання вправ за допомогою множинних повторів та підвищення їх інтенсивності.

X-Park – ідеальне місце для спорту та воркауту в Києві
Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Використовуючи цей веб-сайт, ви погоджуєтеся з нашою Політикою захисту даних.
Читати більше