Гейміфікація Києва розпочалась: як розробники поєднують віртуальне з реальним • X-ПАРК

Гейміфікація Києва розпочалась: як розробники поєднують віртуальне з реальним

Кто создаст современный парк раньше: государство или бизнес? Реалии Киева
Кто создаст современный парк раньше: государство или бизнес? Реалии Киева
Чим зайнятися під час локдауна? Квест-маршрути по парках Києва з цінними призами
Чим зайнятися під час локдауна? Квест-маршрути по парках Києва з цінними призами

Стаття: https://kyivmaps.com/ua/blog/gejmifikacia-kieva-rozpocalas-ak-rozrobniki-poednuut-virtualne-z-realnim

Пандемія пришвидшила процес майже повного переходу киян в онлайн. Сьогодні ми робимо все не відриваючись від смартфона. То чому б не впровадити віртуальні розваги в туристичну галузь? З такою думкою розробники почали створювати онлайнові геоігри, місії і квест-тури на туристичних маршрутах та в найкрасивіших місцях України. Київ та його численні парки не стали виключенням.

 

Пандемія пришвидшила процес майже повного переходу киян в онлайн. Сьогодні ми робимо все не відриваючись від смартфона. То чому б не впровадити віртуальні розваги в туристичну галузь? З такою думкою розробники почали створювати онлайнові геоігри, місії і квест-тури на туристичних маршрутах та в найкрасивіших місцях України. Київ та його численні парки не стали виключенням.

Відомий широкому загалу як засновник спортивно-розважального комплексу Xpark, ініціатор появи KyivSmartCity и спортивної платформи Mixsport Юрія Зозуля теж надихнувся поєднанням віртуального з реальним. Він створив мобільний додаток FreeGen, за допомогою якого можна легко перетворити сусідній двір на місце загадкових пригод і цікавих квестів.

 

«Ми створювали Xpark як інноваційний спортивний парк, що має завжди бути на вершині трендів, зокрема й технологічних. Якщо жителі сидять у смартфонах, то ми використовуємо саме цей інструмент маркетингу, адже він наразі найбільш дієвий. Яскраві емоції та враження від перебування в парку доповнюємо віртуальними — місіями, іграми, челенджами і квестами на будь-який смак. Від спортивних та розважальних до туристичних, історичних і пізнавальних», — пояснює Юрій.

Переваги та особливості віртуальних квест-турів

Віртуальні геоігри можуть бути найрізноманітніших тематик, простими і, навпаки, складними. Їхня головна фішка — те, що під час процесу людина має подорожувати та взаємодіяти з іншими предметами. Додаток FreeGen сам знаходить тур, який вам сподобається, запитавши перед цим ваші смаки та визначивши місцезнаходження.На кожній точці маршруту гравця чекає вікторина, загадка, головоломка, AR-доповнена реальність, офлайн-активність або миттєвий приз. Виконали поставлене завдання? Отримайте винагороду — ігрову валюту, яка накопичується в електронному гаманці у профілі користувача. За неї ви можете купити призи в спеціальному магазині або здобути доступ до нових цікавих місій.

Одна з переваг віртуальних квест-турів — відсутність необхідності домовлятися з гідом на певний час та чекати, коли збереться група на екскурсію. Туристичний маршрут у смартфоні — це повна свобода пригод і ексклюзивний супровід в індивідуальному комфортному просторі з друзями або самостійно.

 

Найуспішніші ігри FreeGen

«Якщо дивитися на кількість завантажень, то понад два мільйони в період локдауну набрала гра «Київ проти корони», — ділиться Юрій Зозуля. — Суть гри в тому, що ви можете допомогти світові впоратися з пандемією і врятувати місто від вірусу. Ця гра призначена, аби відвернути людей від депресії і прикрасити емоціями їхні дні на самоізоляції. Цей тип гри не передбачає подорожей і був розроблений виключно під локдаун, для утримання людей вдома. Кожен день ми розігрували призи серед переможців у нашому чаті. Було азартно і весело.

З геолокаційних ігор, де було необхідне територією Києва, багато позитивних відгуків дістала розважальна ігрова місія до новорічних свят. Квест-тур «Ялинковий квест» занурив жителів у пригоду та допоміг насолодитися казковим новорічним Києвом. Гра особливо сподобалася сім’ям і закоханим парочкам.

Зі спортивних місій лідером залишається Муромець Race. З туристичних місій домінує «Київ пейзажний» із подорожжю Пейзажною алеєю».

 

Безумовно, переваг віртуальних квест-турів та геоігор не злічити, так як вони допомагають Xpark?
«Коли відвідувач не просто приходить у парк, а одразу потрапляє в захоплюючу гру, де він може виграти електроскутер, то його активність і емоції в десятки разів сильніші та яскравіші. Ознайомчо-розважальна гра «Xpark-квест» дає змогу не тільки познайомити з усіма основними локаціями парку в ігровому форматі, а й допомагає продавати послуги, мотивуючи відвідувачів витрачати гроші. Наприклад, секретну підказку можна знайти на одному з дерев мотузкового парку, вибивши банку в тирі, а знайти код на дні келиху, купивши і випивши напій та ін.

 

У туристів наразі дуже популярна гра «Застава Муромця», що виконує роль віртуального гіда та проводить гостей історичними місцями 10 століття часів Іллі Муромця. Прокати велосипедів і сігвеїв відправляють клієнтів проїхатися пейзажними місцями парку за допомогою спортивного маршруту «Муромець Race», а наприкінці кожного маршруту гравця чекає миттєвий приз у безпрограшній лотереї — від чашки кави до дорогого електроскутера. Багато відпочивальників парку, а особливо діти та підлітки, активно включаються в паркові гри зі смартфоном, що додає емоцій і вражень від відвідування Xpark, — відповідає Юрій Зозуля.

 

Чому за гейміфікацією міст майбутнє

Зробити міста ненудними, урізноманітнити життя жителів і привабити до локацій гостей і туристів — основне завдання гейміфікації FreeGen. Особливо актуально це зараз, у період карантину та локдауну. Адже геоігри не передбачають натовпу і скупчення народу, а проходити маршрути, дотримуючись дистанції, можна наодинці або сім’ями.До того ж такі ігри мотивують жителів по-іншому поглянути на звичне місто й познайомитися з його історією та змушують проявляти активність, рухатися й не сидіти в чотирьох стінах. Додайте до цього безліч позитивних емоцій та адреналіну й отримаєте ідеальний варіант міського дозвілля.

Маємо надію, що незабаром Київ покриють тисячі таких квест-турів і ігрових маршрутів.

Гейміфікація Києва розпочалась: як розробники поєднують віртуальне з реальним
Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Використовуючи цей веб-сайт, ви погоджуєтеся з нашою Політикою захисту даних.
Читати більше